O nás

Historie

Sportovní taneční klub Gebert (STK Gebert) založil v roce 1991 pan Antonín Gebert, který se oboru společenského tance věnoval od roku 1962, nejprve jako aktivní tanečník, od roku 1969 jako vedoucí a zakladatel Tanečního klubu Quick, později Ústečan. Od roku 1979 vedl pan Gebert Společenský taneční klub při Domu kultury v Ústí nad Labem, který v roce 1986 přešel pod Krajské kulturní středisko Albis. Od září roku 1991 si založil svou vlastní Taneční školu Gebert a Sportovní taneční klub Gebert.

Pan Antonín Gebert byl průkopníkem dětského tancování v České republice (pozn. dříve lidé měli názor, že děti si mají hrát na pískovišti, a ne tancovat). Stál u zrodu Mezinárodního tanečního festivalu v Ústí nad Labem, kde se podílel na přípravách taneční akce. Vychoval několik generací úspěšných tanečních párů. Postavil 56 choreografií formací a předtančení, které se umísťovaly na medailových místech na krajských a celorepublikových soutěžích a mistrovstvích České republiky. Taneční formace se účastnily i Mistrovství světa v Berlíně a Kölnu.

Celý život panu Gebertovi po boku stála a podporovala ho jeho manželka Boženka, se kterou měl čtyři děti. Šárku, Marcela, Tomáše a Michaelu. Po úmrtí Antonína Geberta v roce 2005 převzala vedení Taneční školy a Tanečního klubu Gebert jeho dcera Michaela Gebertová, nyní vdaná Michaela Zoubele.


Antonín Gebert

Současnost

STK Gebert nyní navštěvují všechny věkové kategorie, děti od 3 let až po seniory, a má již přes 300 členů. Sportovní taneční klub Gebert nabízí výuku hned několik tanečních stylů. Klub se vždy věnoval standardním a latinskoamerickým tancům, postupem času se taneční škola rozrostla o Disco Dance, Freestyle, Latino Show a o Plesová předtančení. Tanečníky vede především k soutěžnímu tanci, ale v září roku 2014 začala škola spolupracovat i se základními školami, kde výuka tance probíhá na vybraných školách jako zájmový kroužek. Lektoři vyučují tanec v ZŠ Elišky Krásnohorské, ZŠ Rabasova, ZŠ Stříbrnické a v ZŠ Palachova. Soutěžní týmy formací patří k nejlepším v České republice.

V minulosti i v současnosti taneční formace Latino Show a Freestyle získávají neskutečné množství úspěchů, jako jsou vítězství na regionálních soutěžích, tituly vicemistrů a druhých vicemistrů Čech či ČR, ale také tituly 2. vicemistrů či vicemistrů světa. Nejcennější jsou však tituly Mistrů ČR a také Mistrů světa.

Taneční školu Gebert denně navštíví přes 100 tanečníků od tří let až po seniory. Prioritou trenérů není „jen“ naučit děti tancovat, ale dbají i na to, aby se k sobě tanečníci hezky a slušně chovali, zachovali FAIR PLAY a hlavně, aby tančili srdcem.

Nejlepším párem sportovního tance, a to nejen v ústeckém kraji, jsou Ondřej Sliška a Daniela Valjentová, kteří si na letošních šampionátech 2016 vytančili titul vicemistrů ČR ve standardních tancích, 5. místo v latinskoamerických tancích a v kombinaci deseti tanců si opět stali vicemistry ČR. Patří ke špičce českého tancování.

Nejúspěšnější formací se v roce 2009 stala formace Latino Show „Bamboleo“. Ze šesti týmů si 17 tanečnic (Brandejská Kristýna, Derflová Barbora, Hlavatá Alena, Hošková Dana, Kadlecová Martina, Křížová Kateřina, Macková Lenka, Mach sandra, Nerglová Štěpánka, Plzáková Lenka, Rennerová Nicole, Ročková Eliška, Širbazarová Eva, Tomášová Nikola, Tynková Veronika, Valjentová Daniela a Vodičková Michaela) pod vedením Michaely Gebertové odvezlo z Mistrovství světa titul Mistrů světa.


Co nabízíme?

Výuku sportovního tance (standardních a latinskoamerických tanců), Latino Show, Freestyle a Disco Dance. STK Gebert pořádá celorepublikové taneční soutěže sportovního tance s mezinárodní účastí. Dále také akci „Pohár města Ústí nad Labem“, a letos se bude konat již 21. ročník soutěže „Dětský festival sportovního tance“. Zájemcům o tanec nabízíme jarní soustředění a letní tábor, a to i úplným začátečníkům. Dvakrát do roka organizujeme taneční galavečer, kde se představí všichni tanečníci celé taneční školy. Během roka připravuje vystoupení na klíč na prestižní akce, plesy a firemní večírky po celé ČR, obohacujeme svým vystoupením maturitní plesy. Často tanečníci STK Gebert vystupují i na neziskových akcích, kde se vzdávají svého honoráře. Dále nabízíme individuální taneční lekce. Pořádáme taneční workshopy s nejlepšími a nejuznávanějšími tanečníky ČR. Stavíme maturitní nástupy a svatební tance. Pro veřejnost nabízí taneční škola Gebert lekce Zumba Fitness pod vedením Vendy Krištofové.